Remoissenet, Santenay 1er Cru „Beaurepaire”

Rodzaj: Białe, Wytrawne
Rocznik: 2017
Pochodzenie: Francja, Burgundia
Klasyfikacja: 1er Cru (Szampania/Burgundia)
Szczepy: Chardonnay
Potencjał dojrzewania: 2030
Opis:

Wino pochodzi od relatywnie dużego producenta, niemniej zachowuje równy poziom. Po pierwsze, pochodzi z prestiżowej parceli o statusie Premier Cru, po drugie, bardzo pomógł udany rocznik.

Wina tego producenta są robione w bardzo przystępnym stylu. Jego zalety są dość oczywiste i łatwe do rozpoznania nie tylko dla zagorzałych znawców i miłośników Burgundii. Beczka jest bardzo wyraźna, niemniej użyta mądrze, bez popadania w przesadę. W bukiecie oznacza to sporo nut maślanych, waniliowych, brioche. Owoc o sporej dojrzałości, dominują nuty brzoskwinii, ananasa i suszonych fig. Wino jest solidnej budowy, oleiste. Zdecydowanie po stronie obfitości i hedonizmu z nieco rubensowskim sznytem.

Cena\Dostępność:
340 pln
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.