O NAS

Poznaj filozofię naszej firmy

Gentleman’s Wine Selection jest firmą wyspecjalizowaną w imporcie jakościowych win, szczególnie z regionu Bordeaux. Jest to jedyna firma w Polsce tak mocno skoncentrowana na winach z Bordeaux, prezentująca szeroki wybór znakomitych roczników win gotowych do picia i odpowiednio przechowywanych.

Filozofię firmy można zawrzeć w kilku punktach:

1. Dojrzałe roczniki

Wierzymy, że wina z Bordeaux pokazują swoją złożoność i prawdziwą wartość dopiero po co najmniej dekadzie dojrzewania. Dlatego proponujemy naszym odbiorcom wina, które miały odpowiednio dużo czasu by ukazać swój unikalny charakter i wspaniałość, jaką potrafią prezentować wina z Bordeaux, w tym ich znakomitą zdolność dojrzewania. Młode wina z Bordeaux mogą być dobrą inwestycją, natomiast szkoda otwierać butelek, które nie miały przynajmniej dekady czasu na osiągnięcie dojrzałości.

2. Najlepsze roczniki

Zdecydowaliśmy się na import co najmniej bardzo dobrych lub po prostu najlepszych roczników z Bordeaux, np. 1986, 1996, 2000, 2005. Wina w podanych rocznikach nie należą do najtańszych, niemniej oferują doświadczenie najwyższej jakości. Z naszego punktu widzenia nie ma sensu proponować wielkich win w słabych rocznikach takich jak 1997 czy 2002. Najlepsze roczniki oferują bardziej złożone doznania oraz wykazują większy potencjał dojrzewania.

3. Warunki leżakowania

Przywiązujemy dużą wagę do warunków przechowywania wina. Nasze wina nigdy nie stoją pionowo w sklepach z pokojową temperaturą. Większość win przechowujemy w specjalistycznych lodówkach marek Bosch i Liebherr z kontrolą temperatury (14˚C) i wilgotności. Część tańszych win przechowywana jest w klimatyzowanym magazynie ze stałą temperaturą (18˚C).

4. Zaufane źródła

Nigdy nie sprowadzamy win wyłącznie na podstawie recenzji krytyków, reputacji rocznika czy renomy Chateau. Każde wino, które mogą Państwo znaleźć w naszej kolekcji zostało przez nas osobiście przetestowane. Nie ma tu znaczenia czy chodzi o wina w przystępnych cenach czy o legendy takie jak Chateau Palmer. Nigdy nie kupujemy w ciemno. Musimy mieć pewność, że nasi odbiorcy będą zadowoleni z jakości wina, dlatego też nie współpracujemy z dostawcami, którzy nie zgadzają się na udostępnienie nam próbek. Zazwyczaj testujemy wina w towarzystwie najlepszych polskich sommelierów i dziennikarzy winiarskich – stąd unikamy pułapki subiektywizmu w ocenie win.

5. Oprócz Bordeaux…

Wbrew współczesnym modom, wciąż wierzymy, że najlepsze wina świata pochodzą z klasycznych apelacji Francji. Zatem sprowadzamy również wina z Szampanii i Burgundii. Przeważnie współpracujemy z butikowymi producentami, którzy większość pracy wykonują własnymi rękoma i znają każdy cal swoich winnic, każdą pojedynczą winorośl, jej specyfikę i potrzeby. Dla przykładu: Larmandier-Bernier był jednym z pionierów uprawy biodynamicznej w Szampanii. Niemniej, jest to zarazem producent zbierający świetne recenzje od najważniejszych krytyków winiarskich – w 2019 roku szampan Grand Cru tego producenta otrzymał 97 punktów od Roberta Parkera.

Spoza Francji promujemy też wina od małych producentów z Kalifornii i Niemiec, aczkolwiek nie stronimy od kultowych win takich jak Sassicaia czy Solaia.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.