P. Rion, Nuits St. Georges, Clos des Argillieres

Rodzaj: Czerwone, Wytrawne
Rocznik: 2014
Pochodzenie: Francja, Burgundia
Klasyfikacja: 1er Cru (Szampania/Burgundia)
Szczepy: Pinot Noir
Potencjał dojrzewania: 2027
Punktacja: 16,5/20 (J. Robinson)
Opis:

Niewielki areał (6ha) winnic uprawia się tak, by zachować różnorodność biologiczną ziemi. Dla przykładu, właściciele winnicy nie stosują herbicydów (chwasty usuwa się motyką!). By zachować świeżość i soczystość owocu w winifikacji dość oszczędnie użyto nowej beczki (do 50%). Siedziba producenta mieści się w Premeaux Prissey, tuż pod Nuits Saint Georges. Jak na tą lokalizację przystało, w portfolio producenta dominują niemal wyłącznie wina czerwone.

Opis: wino jest szczupłe i zwiewne. Dominują w nim nuty owocowe (jagód, czerwonej porzeczki, pestkowej wiśni, żurawiny, rokitnika). Ponadto pojawiają się też akcenty ściółki i jałowca. Lekka struktura opiera się na rześkiej kwasowości, dzięki czemu wino to jest elastycznym towarzyszem wielu rodzajów dań. Głębia wina wiąże się też z wiekiem krzewów (średnio 50 lat). Wino produkuje się w niewielkim, butikowy nakładzie – ledwie 7500 butelek rocznie. Reprezentuje nowoczesny styl czerwonego Burgunda tj. oddaje charakter terroir, jest ledwie muśnięte beczką, uniknięto w nim nadmiernej ekstrakcji i obfitości owocu – stoi zdecydowanie po stronie elegancji.

Cena\Dostępność:
chwilowo niedostępne
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.