Chateau Pontet-Canet

Rodzaj: Czerwone, Wytrawne
Rocznik: 2006
Pochodzenie: Francja, Bordeaux Pauillac
Klasyfikacja: 5me Grand Cru Classe en 1855 (Haut-Medoc)
Szczepy: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot
Potencjał dojrzewania: 2035
Punktacja: 95 (Robert Parker)
Opis:

Chateau Pontet Canet cechuje muskularna struktura, atramentowy kolor i takaż koncentracja soczystego owocu: aronii, jeżyny, czarnej porzeczki, sporo też grafitu. Taniny wciąż mocno dębowe, wino potrzebuje jeszcze kilku lat, by taniny w pełni wtopiły się w strukturę wina. Natomiast w bukiecie pojawiają się pierwsze oznaki dojrzałości: nuty suszonych jagód, jesiennego poszycia lasu, mokrego tytoniu. Ciekawostką jest, że Chateau Pontet-Canet jest jedną z niewielu słynnych posiadłości z Bordeaux, która przeszła całkowitą konwersję na uprawę biodynamiczną, a w winnicach – zamiast traktorów – pracują konie. Mimo arystokratycznych asocjacji wokół bordoskich Chateaux, Pontet-Canet podjęło wysiłek powrotu do najlepiej rozumianych rolniczych źródeł naturalnej uprawy winorośli.

Cena\Dostępność:
990 pln
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.