Château Leoville Las Cases

Rodzaj: Czerwone, Wytrawne
Rocznik: 1986
Pochodzenie: Francja, Bordeaux Saint-Julien
Klasyfikacja: Saint-Emilion Grand Cru Classe
Szczepy: Cabernet Sauvignon (66%), Merlot (19%), Cabernet Franc (11%), Petit Verdot (4%)
Potencjał dojrzewania: 2035
Punktacja: 100 (Robert Parker)
Opis:

Precyzyjnie naszkicowane wino z bardzo klasycznego rocznika. Michel Delon – ówczesny właściciel posiadłości – uważał ten rocznik za swoje największe osiągnięcie. Rocznik 1986 dał bardziej dał bardziej zadziorne, muskularne taniny niż bardziej hedonistyczny 1982 (piłem to wino wiosną 2017-go roku oraz w styczniu 2020-go – wciąż się wspina, jeszcze wiele lat dojrzewania przed nim, jego żywość po niemal trzech i pół dekadzie dojrzewania jest absolutnie niesamowita!). Tanina jest już ułożona, lecz wciąż pełna wigoru, idealnie wtopiona w dobrze zbudowane ciało. Wciąż spora koncentracja soczystego owocu (czarna porzeczka, nieco jeżyn i dojrzałych jagód), sporo też cedru i grafitu, przypraw, szlachetnej skóry. W moim subiektywnym odczuciu, jest to najlepsze Bordeaux (jeśli nie najlepsze wino w ogóle), jakie miałem możliwość kiedykolwiek degustować.

 

Cena\Dostępność:
wycena i dostępność na zamówienie
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.