Chateau d’Yquem (375 ml)

Rodzaj: Białe, Słodkie
Rocznik: 2015
Pochodzenie: Francja, Bordeaux
Klasyfikacja: 1er Grand Cru Classe (Sauternes)
Szczepy: Semillon, Sauvignon Blanc, Muscadelle
Potencjał dojrzewania: 2090
Punktacja: 100 (R. Parker)
Opis:

Chateau d’Yquem jest kolekcjonerską gratką. Wina tej posiadłości uważa się powszechnie za najlepsze słodkie wina na świecie. W dodatku mamy do czynienia z legendarnym rocznikiem, który zyskał ocenę 100 pkt Roberta Parkera i 19,5 na 20 wg Jancis Robinson.

Wino produkowane jest z gron porażonych szlachetną pleśnią (botrytis cirenea). Uszkadza to skórki gron powodując odparowywanie wody a jednocześnie: zwiększenie koncentracji cukru i substancji odpowiedzialnych za smak wina. By wybrać najlepsze grona w winnicy przeprowadza się zbiór w co najmniej pięcu „rundach”. W każdej wyłuskuje się z kiści pojedyncze, najlepsze grona. Jest to proces bardzo czaso- i pracochłonny. W 2015-ym roczniku poświęcono na zbiory łącznie dwa miesiące.

Wino cechuje bardzo złożony bukiet: dojrzałe ananasy, zielone mango, kwiaty pomarańczy, tarta cytrynowa z akcentami grzybów, skórki limonki, skruszonych kamieni i jaśminu. Mimo sporego ciężaru słodyczy (144g na litr), świetna kwasowość zapewnia winu świeżość i balans. Ma niesamowicie długi, mineralny-cytrusowy finisz.

Cena\Dostępność:
1990 pln (dostępne na zamówienie)
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.