Chateau Barde-Haut

Rodzaj: Czerwone, Wytrawne
Rocznik: 2001
Pochodzenie: Francja, Bordeaux
Klasyfikacja: Saint-Emilion Grand Cru
Szczepy: Merlot, Cabernet Franc
Potencjał dojrzewania: 2025
Opis:

Wino zdążyło się juz pięknie ułożyć. Owoc pozostaje w dobrej równowadze z beczką. Przy pierwszym kieliszku beczka jest dominująco (sporo nut wanilii i orientalnych przypraw). Z czasem owoc wybija się bardziej (wędzona śliwka, przejrzała czereśnia). Jest też sporo nut typowych dla dojrzałego Bordeaux: terpentyna i tytoń. Struktura wina w pełni dojrzała: ma niezłą kwasowość i energiczną, drobnoziarnistą taninę. Nie jest może winem potężnym, ale jednak o sporej oleistości, ciało wina skutecznie daje wrażenie pełni – tak pożądanej w winach z Prawego Brzegu. To wino jest jednym z moich najlepszych znalezisk w kontekście relacji cena/jakość.

Cena\Dostępność:
400 pln
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.