Bonny Doon, Le Cigare Volante

Rodzaj: Czerwone
Rocznik: 2013
Pochodzenie: Kalifornia, Santa Cruz
Szczepy: Syrah, Grenache, Mourvèdre, Cinsault
Potencjał dojrzewania: 2030
Opis:

Wino jest mieszanką szczepów, którą tradycyjnie stosują winiarze z rodańskiej apelacji Châteneuf du Pape. Właściciel winnicy, Randall Grahm, był pionierem ruchu „Rhone Rangers”, czyli producentów z Kalifornii stawiających na szczepy rodańskie. Inna cecha jego metod produkcji to niski interwencjonizm w naturalne procesy tworzenia się wina. Dla przykładu stosuje on niskie dawki dwutlenku siarki, dzikie drożdże i spontaniczną fermentację. Wino jest złożone i kipi soczystym owocem: czerwone porzeczki, śliwki, jagody, morwa. Wino zdecydowanie wymaga 1-2 godzin w dekanterze, a najlepiej odłożyć je na jeszcze dwa-trzy lata do piwnicy.

Cena\Dostępność:
330 pln
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.