Assaily, Ratafia de Champagne

Rodzaj: Białe, Słodkie
Rocznik: Non Vintage
Pochodzenie: Francja, Szampania
Szczepy: Chardonnay, Pinot Noir
Potencjał dojrzewania: 2040
Opis:

Trunek ten przypomina wina wzmacniane, choć niuanse procesu produkcji różnią się istotnie. Nie wchodząc w detale techniczne: jest dość obfite, zawiera aż 18% alkoholu. Jednak żadną miarą nie jest to wino męczące.

Dojrzewanie w beczce dodało nieco nut szlachetnego utlenienia. Ratafia obfituje w notu suszonych i kandzyowanych owoców (figi, rodzynki), kokosa, orzechów. W finiszu alkohol i cukier równoważone szczyptą szlachetnej goryczki.

Warto wspomnieć też o producencie. Assaily jest niecertyfikowanym biodynamikiem stawiającym na naturalne metody uprawy. W produkcji używa głównie szczepu Chardonnay, większość jesgo winnic posiada status winnic klasy Grand Cru. Skala produkcji jest butikowa, ponieważ Assailly eksportuje swoje wina do zaledwie kilku krajów w Europie.

Cena\Dostępność:
260 pln (chwilowo niedostępne)
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.