Assaily, Brut Nature (Grand Cru)

Rodzaj: Białe, Wytrawne, Musujące
Rocznik: Non Vintage
Pochodzenie: Francja, Szampania
Klasyfikacja: Grand Cru (Szampania/Burgundia)
Szczepy: Chardonnay
Potencjał dojrzewania: 2030
Opis:

Winogrona do produkcji tego szampana Grand Cru pochodzą z prestiżowych winnic w Avize, sercu Cote de Blancs. Powierzchnia areału winnic Assaily to zaledwie 11ha, jest to producent iście butikowy. Spośród 60 000 produkowanych butelek, zaledwie jedna trzecia trafia na eksport. W Europie polski rynek ma przywilej dostępu do tych szampanów obok Holandii, Belgii i Włoch. Tradycja tego domu szampańskiego sięga końca XIX-go wieku. Obecnie winnice uprawia się zgodnie z rygorystycznymi wymogami biodynamiki. Brut Nature cechuje nowoczesny styl, którego znakiem jest umiarkowany dosage (poniżej 3g/l), czyli spora wytrawność. Podobnie jak inne wina tego producenta, wino oparto w całości na królewskim szczepie subregionu Cote de Blancs – Chardonnay. Wino jest mineralne, świeże, złożone i eleganckie.

Cena\Dostępność:
280 pln (chwilowo niedostępne)
DODAJ DO ZAMÓWIENIA

aby zakupić Wino wciśnij "dodaj do listy", w formularzu kontaktowym nazwa zostanie dodana automatycznie , w celu realizacji zamówienia wypełnij pozostałe pola oraz wyslij , skontaktujemy się po otrzymaniu zapytania z formularza.

Kontakt / zapytanie o ofertę

Gentleman's Wine Selection

Paweł Parma

Prezes Zarządu / CEO & Founder
    Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Gentlemans Wine Selection
    podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.